Evropská unie a krize - speedy74

<< Hlavní strana

To bude letos mazec...

8.1.2012

SOS Radek Čelechovský - Tak se nám to ve světě začína pěkně rozjíždět. V USA se chystají na velkolepé divadlo jménem prezidentské volby, které režírují skutečně vládnoucí elity stojící za oponou, v KLDR se syn zesnulého Kima chopil moci a vypadá to, že problém bude ještě větší. V Maďarsku se k moci dostala radikální pravice a už si upravila zákony tak, aby prakticky nemohla v příštích volbách prohrát. Jak milé u země v EU. Naše unie ale nemá čas řešit vytrácení tradičních hodnot demokracie a jejich nahrazování politikou žebrácké hole a tvrdé ruky policie.

No jo, když se krade, tak to potom chybí, že jo. To se stalo i v EU, která vysvětluje skandál za skandálem. Členské země dostaly možnost čerpat prostředky z unie a začalo se nehorázně utrácet. Nikdo mi nevysvětlil, jak je možné že ve státě, ve kterém jsou všichni neustále kasírováni na daních ať přímo nebo nepřímo, je nezbytné tvořit ještě další dodatečný dluh, kterému říkáme deficit. Je to asi kvůli tomu, že peníze od nás vybrané se rozkradou a pak se to zamázne úvěrem. Kdo krade chytře, ten je v suchu a za 4 roky ve funkci může jít do penze. Občas hodí obětního beránka přes palubu a jede se dál.

Korupce a rozkrádání státních prostředků jsou věci, kterým porozumíme až tento rok, protože na povrch vyplavou určitě další utopené miliardy ve státních zakázkách. Divil bych se kdyby to tak nebylo. Tato demokracie je pěkně stavěná hluboká jáma na peníze, kam každý občan důvěřivě hodí peníze a víc nad nima nemá kontrolu. Ba co víc, je to naše občanská povinnost platit, tedy vlastně házet prachy do jámy.

Naši politici i politici Evropští se snaží najít cestu z dluhové krize. Bylo by to na místě, kdyby se neukázalo, že jedinou cestou, kterou jsou ochotni zadluženou zemi pustit je zadlužit ji ještě víc výměnou za udržení eura v tzv. Eurozóně. Nigel Farage je politik, který na absurditu tohoto přístupu poukazuje hodně často, v médiích je ale takový hlas ignorován.

Vyváženost v celoplošných médiích nefunguje a tak se z nich opět nedozvíme nic než to, že je krize a nejsou peníze na její řešení. Obávám se ale, že systém je bez zásadních změn neudržitelný ať se použije sebevětší zachranný balíček. Kdo by se chtěl o problematice našeho západního přístupu k ekonomice dozvědět více, doporučuji mu podívat se na dokument Zeitgeist, který je už i dabovaný česky.

Podle mě je jedinou cestou z krize osvobození-se od potřeby fosilních paliv. Dnes tvořií cenu všeho z převážné části cena spotřebované energie odvíjející se od ceny paliva. Pochopitelně, že paliva je každoročně míň když je na zemi 7 miliard lidí, a je proto stále dražší. Kdyby nestála celá naše ekonomika na produkci automobilů na fosilní paliva a energie z fosilních paliv, dávno bychom je už nepotřebovali, protože by tu nebyl element, který celé 20. století bránil technologickému vývoji.

Proto je naše moderní auto vybavené motorem, který spaluje benzín nebo naftu stejně jako tomu bylo před sto lety. Proto se staví neustále obří elektrárny, které barbarským způsobem vyrábí elektřinu tak, že ohřívají vodu a párou roztáčejí lopatky parní turbíny. To se děje jak v té nejstarší tepelné, tak i v nejmodernější jaderné elektrárně. Jde o pouhou konvici na vodu s vrtulkou na konci. Neefektivní a uznejte sami, že i ostudné pro všechny akademiky.

Co je dnes asi nejdůležitější je inovace. Především je nutné inovovat postupy jakými se dostáváme k energii, která je pro nás dnes již nezbytná. Ukazuje se, že energetická soběstačnost by spoustě lidí vyřešila potíže. Velice slibné jsou především permanentními magnety poháněné motory, které mohou běžet bez potřeby napájení řadu let a roztáčet domácí generátor. Další příslib vidím v prosazení přestavby automobilů z benzínového na vodíkový pohon, přičemž použitá technologie umožní výrobu vodíku z vody přímo v automobilu. Tyto a mnohé další technologie jen čekají, kdo se jich chopí.

Nevidím bezvýchodnou situaci, to co vidím je neochota řešit situaci stávající. Ignorujeme všechna varování a vše se snažíme udržet při starém - to je šílenství! Jak ospravedlníme svoje skutky jednou dětem našich dětí, pokud vůbec zůstane planeta živá? Vidíte sami z otázky, jak daleko to dneska může zajít.

Musíme si uvědomit, že pokud se chceme mít líp než nám předpovídají politici, musíme odstranit politiky a začít si vládnout sami. Nejsme děti. Zelená Kniha od chudáka Kaddafího nás učí, jak na to. Bylo by to hezké gesto potom, jak jsme ho štvali. Podívejte se, kam až zajdou, pokud někdo stojí osamoceně. Musíme proto stát v jednotě jako jeden. Přestaňme se jako idioti zajímat o množství podkožního pigmentu v těle, přestaňme se chovat násilně a sjednoťme se.

Dnes více než kdy jindy mají téměř všichni obyčejní lidé stejný problém a tím jsou "ONI".

Původní článek zde >>

Zdroj: http://celechovskyradek.blog.idnes.cz

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz