Kavkaz, Čečensko, Rusko - speedy74

<< Hlavní strana

Peníze pro Kavkaz jsou lepší než válka na Kavkaze

22.12.2011

Kavkaz-Gudermes Severní Kavkaz - Čečensko - Svoji první návštěvu po registraci jako kandidáta na post prezidenta vykonal Vladimir Putin v Čečensku. Na poradě v Gudermesu premiér potvrdil, že rozvoj severokavkazských republik zůstává jedním z prioritních úkolů federálního ústředí.

Prezident Medvěděv navrhl řešení problému dosažení stability na Kavkaze přes prosperitu. Vladimir Putin potvrdil, že tato priorita je pro Kreml neměnnou. Tvrdě kritizoval ty, kdo šíří výzvu Už dost vydržování Kavkazu. Podle mínění vládního předsedy je podobný názor pro Rusko zhoubný:

Zamysleme se nad tím, co to znamená: už dost vydržování Kavkazu? Co to znamená? Znamená to, že nemáme investovat do rozvoje Severního Kavkazu? Do vytvoření pracovních příležitostí? Ale pak mládež ze Severního Kavkazu bude v ještě větším množství stěhovat do ostatních ruských regionů, především do velkých měst za prací a lepším osudem. Je to přirozená věc, spolu se všemi problémy migrace.

Vladimir Putin odpověděl autorům také ještě radikálnějších návrhů. A sice: vůbec oddělit Kavkaz od Ruska a poskytnout republikám naprostou nezávislost: Stane li se to, pak ve stejnou vteřinu, neříkám hodinu, ale právě vteřinu, se najdou ti, kdo to budou chtít udělat s ostatními národně-územními útvary RF. Což bude znamenat konec Ruska.

Východisko spočívá v ekonomických rozhodnutích. Premiér zveřejnil balík opatření, jež se v podstatě stávají částí jeho prezidentského předvolebního programu. Posílení reálného ekonomického sektoru. Spravedlivější rozdělení daní mezi federálním ústředím a regiony. Aktivní podpora drobného a středního byznysu. Vývoj projektů, jež by zajímaly investory. Na poradě v Gudermesu za účasti vedoucích čečenských činitelů bylo oznámeno, že již dnes bylo vybráno 44 projektů. Jejich ztělesnění umožní vytvořit na Severním Kavkazu 17 tisíc pracovních míst. A celkem se plánuje realizace v tomto regionu projektů v celkové hodnotě přes 400 miliard rublů (téměř 10 miliard eur).

Původní článek zde >>

Zdroj: http://czech.ruvr.ru

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz