Peru - geneticky modifikované potraviny - speedy74

<< Hlavní strana

Peru schválilo velkolepý desetiletý zákaz geneticky modifikovaných potravin

9.1.2012

Genetic modification Peru - V aktu vzdoru proti přebujelé biotechnologické společnosti jako je Monsanto Peru oficiálně schválilo zákon zakazující geneticky modifikované suroviny ve státě na dobu 10 let. Kongres tak učinil i přesto, že dříve naopak tlačil legalizaci GMO. Anibal Huerta, prezident peruánské agrární komise řekl, že zákaz je potřeba, aby se předešlo „nebezpečí, které může nastat v důsledku použití biotechnologií“.

Zatímco zákaz zastaví tok GMO potravin do země, nedávné testy prováděné peruánským sdružením spotřebitelů a uživatelů (ASPEC) zjistily, že 77% testovaných produktů v supermarketech obsahuje GMO kontaminanty. Geneticky modifikované složky jsou tak rozšířené mezi národy, že je velmi obtížné pro Peru a další země eliminovat produkty obsahující GMO.

Je zde rostoucí konsenzus mezi spotřebiteli, chtějí bezpečné, místní a organické čerstvé potraviny a chtějí ochranu životního prostředí a přírody,“ napsal Walter Pengue z Univerzity v Buenos Aires v Argentině v nedávném prohlášení týkající se GMO v jižní Africe. „Země jižní Afriky musí pokračovat v širším hodnocení jejich původní zemědělské politiky za použití zásady předběžní opatrnosti

Původní článek zde >>

Zdroj: http://www.vlastnihlavou.cz

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz