Julian Assange - speedy74

<< Hlavní strana

Julian Assange: Novináři jsou váleční zločinci

25.12.2011

London Anti War Assembly

London Anti War Assembly Ingrid Romancová - Přinášíme vám starší překlad projevu Juliana Assange z protiválečného shromáždění v Londýně, které se konalo 8. října 2011 k desátému výročí války v Afghánistánu. Dnes, na pokraji války s Íránem, považujeme téma za důležité. Věděli jste, že počátek každé války má původ ve lžích? Napadlo vás někdy, že novináři, nikoliv vojáci, jsou váleční zločinci?

Anas Altikriti, organizátor: „Bratři a sestry, přátelé, dámy a pánové, náš další řečník je někdo, kdo navždy změnil pohled na zpravodajství. Náš další řečník musel žádat o to, aby se sem mohl dostavit, protože je už 306 dní držen v domácím vězení bez jediného obvinění. Je to někdo, koho všichni známe, někdo, koho respektujeme, někdo, koho obdivujeme za to, co udělal pro zpravodajství na celém světě. Prosím, přivítejte Juliana Assange.“

Julian Assange: „Děkuji. Děkuji. Jste skvělí. Ne každý den se dostanu mezi tolik lidí. Je velmi povzbudivé vědět, že se vás tolik zajímá o hodnoty, které jsou tak důležité. Je tu něco, o čem chci mluvit. Jak můžeme zastavit války?

Margaret Thatcherová měla pravdu: Nic takového jako společnost neexistuje. Jsou tu nadnárodní skupiny, které v jednom kole rozdělují svět daněmi. Nemusíme se nikoho ptát, zda nám povolí bojovat s těmito skupinami. Boje se musíme ujmout sami. Musíme vytvořit společnost se vzájemnými hodnotami, které by se postavily sobeckým hodnotám válečných štváčů v této a jiných zemích, kteří ruku v ruce vytvořili alianci za účelem získat peníze z USA, z každé země NATO a z Austrálie – aby prali špinavé peníze přes Afghánistán, aby je prali přes Irák, aby je prali přes Somálsko, aby je prali přes Jemen, aby je prali přes Pákistán, a smáčeli ty peníze v lidské krvi..

Nemám potřebu vyprávět vám o nemravnosti válek. Všichni až příliš dobře znáte výjevy válečných uprchlíků a každodenní bídu a barbarství válek. Slyšeli jste o smrti 130 000 civilistů v Iráku – o mrtvých, které americká armáda zatajuje a popírá, že by se někdy podílela na jejich usmrcení. Místo toho bych vám chtěl říct, jak začínají války.

V demokraciích (nebo pseudodemokraciích, kam dnes dospěly vývojem) jsou příčinou válek lži. Válka ve Vietnamu byla důsledkem incidentu v Tonkinském zálivu (lži). Proslulá válka v Iráku byla výsledkem lží. Války v Somálsku jsou důsledkem lží. Druhá světová válka a invaze do Polska byla výsledkem pečlivě připravených lží.

Je to válka médií. Ptejme se sami sebe: jaká je spoluvina médií, ve většině případů mainstreamového tisku? Jaký je průměrný počet mrtvých, které můžeme připsat každému novináři? Když už jsme pochopili, že války vznikají důsledkem lží předkládaných britské a americké veřejnosti a všem těm dalším po celé Evropě a jinde, tak kdo jsou pak ti váleční zločinci? Nejsou to vojáci, jsou to novináři. Novináři jsou váleční zločinci.

Jeden by si mohl myslet, že propadneme v zoufalství, protože realita kolem nás je utvářená lháři. Mělo by nás to ale také dovést k poznání, že pokud války začínají lží, potom mír může začít pravdou. A to je náš společný úkol. Jděte a hledejte pravdu. Navštivte baseballové hřiště, seberte míč, dejte nám ho a my ho budeme šířit po celém světě.

Původní článek zde >>

Zdroj: http://www.evropsky-rozhled.eu

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz