Představy vládnoucího dua EU Merkelová - Sarkozy - speedy74

<< Hlavní strana

Nepropásněme vzácnou příležitost mlčet!

13.1.2012

Jacques Chirac, Nicolas Sarkozy EU - Jacques Chirac, předchozí prezident Francie kdysi na adresu nových členů EU včetně ČR prohlásil, že propásli vzácnou příležitost mlčet. Nynější francouzský prezident Sarkozy vyzývá tyto země, aby se neprodleně rozhodly, poskytnout MMF v podstatě nevratnou půjčku, pro „záchranu“ nesmyslného politického projektu – eura. Teď bychom měli ovšem Chiraca poslechnout a mlčet tak dlouho až bude jasné, kam euro dopadne.

Dle představ vládnoucího dua EU Merkelová – Sarkozy bychom měli do společné kádě měli nasypat cca 90 miliard korun. Při současné nerozumné a rozhazovačné politice EU je však téměř jisté, že tyto peníze, které nám budou scházet na naše zdravotnictví, důchody atd., propadnou ve prospěch nenasytných evropských bank. Navíc, obyvatelé z těch zemí, kterým bychom měli solidárně přispět, neuvidí z těchto peněz vůbec nic. Evropské a především německé banky zcela bezprecedentně napůjčovaly nyní krachujícím zemím miliardy a já si myslím, že tak trochu záměrně.

Vždyť to zaplatí včetně úroků daňoví poplatníci z těch zemí, kde ekonomika ještě tak nějak funguje. V Německu a ve Francii budou volby a tamní vládnoucí politici zcela určitě nenechají své největší banky padnout. O.K. Rozumím tomu, ale proč proboha na to máme přispívat my, kteří eurem neplatíme a kteří už jsme dávno do společné kádě přispěli rozvratem našich prosperujících podniků, aby nekonkurovaly svým potenciálem podnikům z velkých zemí EU. Vzpomeňme na naše zcela zničené cukrovarnictví, protekcionistickou politikou ve prospěch zemědělců starých zemí EU, která záměrně ničí naše farmáře tím, že zcela nepokrytě upřednostňuje vlastní produkci.

Těch příkladů je nepřeberné množství, nemá je cenu všechny jmenovat. Každý ví a dokonce mnozí na vlastní kůži zažívají nezaměstnanost tím, že v jejich okolí firmy skončily činnost, neboť jejich zahraniční vlastníci přesouvají výrobu do zcela jiných teritorií. Komu na tom z EU záleží. Komu z vládců EU bude záležet na tom až my budeme potřebovat pomoc a těch 90 miliard nám bude scházet.

Pokračování článku zde >>

Vyšlo: Petr Hannig, blog.idnes.cz

Zdroj: http://www.vlastnihlavou.cz

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz