Libye, Muammar Kaddáfí a zelená kniha, Bilderberg - speedy74

<< Hlavní strana

Další srážky v Tripolisu

5.1.2012

Tripolis, domobrana Libye - V libyjské metropoli Tripolisu začaly srážky mezi bývalými domobranci a vojsky nové vlády. Konflikt vypukl, když se pokusili domobranci obsadit budovu bývalé rezidence výzvědných služeb plukovníka Kaddáfího.

Vláda tam poslala armádní jednotky, aby útočníky vytlačily. Mrtví nebyli hlášeni. Obyvatelé města oznamují, že v ulicích je slyšet palba z děl.

Původní článek zde >>

Zdroj: http://czech.ruvr.ruVzestup Kataru a pád Kaddáfího

29.11.2011

Qatari Rok 2011 lze označit za "rok Kataru." Události v Sýrii a Libyi jsou velmi jasným důkazem vzniku nových regionálních mocností, jejichž jména byla až do nedávné doby pro obyčejné lidi neznámá. Svržení Kaddáfího vedlo k radikální změně situace v Africe. Vzhledem k tomu, že v únoru roku 2011, padl další nepřítel Kataru Mubarak, tak na africkém kontinentu nezbyl žádný bývalý rival Kataru v boji o zájmy Dauhá.

Je naprosto jasné, že katarský emír sehrál klíčovou roli při pádu svého starého nepřítele Muammara Kaddáfího. Toho by ale samozřejmě bez podpory NATO nikdy nedosáhl, pouhých několik set vojáků katarské armády by nebylo schopno pád Kaddáfího realizovat. Katarské ozbrojené jednotky, co se počtu týče, jsou jedny z nejmenších v regionu.

Původní článek zde >>

Zdroj: http://libyanfreepress.wordpress.comVíce než 33.000 bojovníků Libyjské osvobozenecké armády vstoupí do bojů za osvobození země

17.11.2011

Touaregs army Podle Chabab Libya El Ahrar, měla ve dnech mezi 16.11 a 17.11.2011 vstoupit Libyjská osvobozenecká armáda do bojů za osvobození země od rebelů a zrádců Libyjského národa. Libyjská osvobozenecká armáda čítá cca. 33.000 dobrovolných bojovníků, přičemž největší počet 23.000 bojovníků je formován z dobrovolníků pocházejících z kmene Warfala a dále z dobrovolníků přicházejících z měst Sirte a Zliten. Zbývajících 10.000 dobrovolných bojovníků Libyjské osvobozenecké armády, se formuje v oblastech západně od Tripolisu. Libyjská osvobozenecká armáda je vybavena zbraněmi které jsou momentálně dostupné. Tyto informace pocházejí od důstojníků Libyjské osvobozenecké armády.

(Bližší informace nejsou prozatím dostupné.)

Původní článek zde >>

Zdroj: http://www.algeria-isp.comNATO možná kvůli Libyi skončí před Mezinárodním trestním tribunálem

11.11.2011

International Criminal Tribunal Někteří členové NATO se obávají, že jejich organizace může být vyšetřována Mezinárodním soudním tribunálem, poté co jeho žalobce prohlásil, že zprávy o údajných zločinech NATO v Libyi budou "nestranně a nezávisle" prošetřeny. Tvrdí to diplomaté akreditovaní v centrále NATO v Bruselu.

Diplomati hovořící pod podmínkou anonymity inforomovali AP, že aktivity ve snaze předejít vyšetřování budou patrně zahrnovat okamžité interní prošetření legality všech incidentů, při nichž bombardování nebo jiné aktivity NATO způsobily civilní ztráty...

Pokračování článku zde >>

Zdroj: http://www.blisty.czBritánie připravuje obnovení prodeje zbraní do Libye

6.11.2011

Libyjští rebelové Po svržení a zavraždění Muammara Kaddáfího se moc v Libyi nachází v rukou ozbrojených milic.

To však nebrání britské vládě prosazovat plány na obnovení prodeje zbraní do válkou zničené země. List Independent zjistil, že se zbrojařská delegace chystá do Libye už v únoru, v naději, že se Přechodná národní rada (NTC) stane lukrativním zákazníkem. Tato zpráva vzbuzuje nevoli aktivistů bojujících za lidská práva, kteří v minulých devíti měsících dokumentovali připravenost autokratických režimů na Středním Východě použít importovanou výzbroj k potlačení lidových opozičních hnutí...

(To nám ta svoboda v Libyi pěkně začíná, že by NTC nemělo takovou podporu Libyjců?)

Pokračování článku zde >>

Zdroj: http://www.blisty.czKaddáfího ženská ochranka (Amazonky) brutálně povražděna

6.11.2011

Než Kaddáfí opustil Tripolis, tak rozpustil svoji osobní ochranku kterou z větší části tvořily ženy, v domění, že je takto ušetří před jistou smrtí která jim hrozila ze strany rebelů.

Ženy byly ale rebely sledovány, a tak došlo na to, že některé z nich byly zajmuty, mučeny, znásilněny a poté i brutálně usmrceny...

Původní článek zde >>


Amazzoni di Gaddafi Amazzoni di Gaddafi Amazzoni di Gaddafi

Murder of Gaddafi's Female Bodyguards

Zdroj: http://libyanfreepress.wordpress.comErika Lehotszká: Smrt plukovníka

5.11.2011

Zavraždění Muammara Kaddáfího odhalilo hloubku globální krize práva a demokracie. Šokující záběry smrti zajatého Kaddáfího nesoucí znaky nelegálního lynčování a popravy, jakož i nedůstojné vystavení jeho mrtvoly v mrazicím boxu obchodního domu naplno odhalily pravou tvář boje za "svobodu a demokracii". Brutalita vraždy průkopníka emancipačních snah Afriky, ideologie a strůjce úspěšně fungujícího sociálního státu se stala symbolem protiprávnosti, barbarství a krutosti války v Libyi, kde je lynčování běžnou praxí rebelů...

Pokračování článku zde >>

Zdroj: http://www.czechfreepress.czVyznání plukovníka Kaddáfího, které "demokratická" média nepřinesla

2.11.2011

Vzpomínky mého života: Plukovník Muammar Kaddáfí, vůdce revoluce, 5. dubna 2011

Ve jménu Alláha, charitativního a milosrdného ... Po 40 let, jestli to bylo delší, nevzpomínám si, jsem dělal všechno, co jsem mohl, abych dal lidem domy, nemocnice, školy, a když byli hladoví, dal jsem jim jídlo. Dokonce jsem Benghází proměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil mou adoptovanou osiřelou dceru, pokoušel se zabít mě a namísto toho zabil nevinné dítě.
Pak jsem pomohl svým bratřím a sestrám z Afriky penězi na Africkou unii. Dělal jsem, co jsem mohl, abych pomohl lidem pochopit koncept skutečné demokracie, kde výbory lidí řídí naši zemi. Ale to nikdy nestačilo, jak mi někteří řekli, dokonce ani lidé, kteří měli 10 pokojové domy, nové vybavení a nábytek, nebyli spokojeni, protože jak byli sobečtí, chtěli víc...

Pokračování článku zde >>

Zdroj: http://www.czechfreepress.czProč musel zemřít plukovník Kaddáfí a Libye?

30.10.2011

Stále věříte oficiálním médiím která tvrdí, že Kaddáfí byl jen podivínským a despotickým diktátorem?

30.10.2011

Opravdu si myslíte, že Kaddáfího nenáviděli všichni Libyjci? Není za tím vším zlem co se páchá v Libyi náhodou krize v EU a USA a nedostatek ropy? Touha po moci, bohatství a Libyjské ropě je do očí bijící! Libye byla prachsprostě znásilněna a zdevastována rebely NTC za asistence "mírotvůrců" z NATO.

Samozřejmě nikdo netvrdí, že byl Kaddáfí andělem spásy, také se ví o jeho nevybíravém zacházení s vězni, a co se týká Lockerbie a dalších údajných atentátů, tak nad tím dodnes visí velký otazník. Kaddáfí také prý rád vydíral a podporoval terorismus, a co třeba takový George W. Bush a Irák, nebo třeba Guantánamo, to nemělo rysy teroru? Je zvláštní, že na západě se podobným věcem říká politika.

At' už byl Kaddáfí jakýkoliv, jedno se mu ale vytknout nedá, a to, že Libyi značně pozvedl. Libyjci se měli za plukovníka Kaddáfího nejlépe ze všech afrických zemí, a měli se možná i lépe než lidé v některých evropských zemích.
Ač to může znít v našich končinách jakkoliv paradoxně, nedá se o tomto faktu pochybovat.

Kaddáfí měl mnoho možností, a dokonce k tomu byl i nabádán aby opustil Libyi a zachránil se tak před jistou smrtí, i přesto ale setrval a raději zemřel než aby Libyjce zradil.

Který z "našich" současných politiků "vůdců" (loutek západu) by se takto zachoval? Na toto není těžké odpovědět. S největší pravděpodobností žádný!

Už jen fakt, že se Kaddáfí nezachoval jako zbabělec a z Libye neutekl mluví za vše.

Je smutné sledovat lži a polopravdy oficiálních světových i našich domácích médií, naštěstí jsou zde k mání i média nezávislá a celkem důvěryhodná ze kterých je možné čerpat informace. Za použití zdravého rozumu a logiky se jistě doberme prostřednictvím nezávislých médií mnohem kvalitnějších informací než od těch oficiálních.

Prostřednictvím dnešních velkých a vlivných médií, a to jak domácích tak i zahraničních, posluhujících zkorumpované vládní politice, není problém zdiskreditovat každého, kdo je pro tento dnešní politický systém nepohodlný!

Je na každém z nás, jestli budeme slepě věřit oficiálním médiím a nechutné propagandě, a nebo raději budeme vyhledávat informace tam, kde je větší pravděpodobnost dobrání se pravdy.

Autor: speedy74

Zelená kniha.pdf


Souhrn a přehled, 16 skutečností o které Libye přijde


Úterý 2. září 2008, 17:07 - BENGHÁZÍ   Kaddáfí získal titul „krále všech králů“Libye: Zahoďte svoji televizi!

30.10.2011

Válka v Libyi byla bezprecedentním vražděním. Je vážným varováním pro arabský svět a celou Afriku

28.10.2011

Brutální zavraždění libyjského vůdce, poté, co mu jeho věznitelé strčili nůž do zadnice, bylo zcela zjevně válečným zločinem, píše v deníku Guardian Seumas Milne. Bylo to ale jen součástí daleko většího, děsného obrazu. V úterý informovala organizace Human Rights Watch, že bylo objeveno v Kaddáfího poslední pevnosti, v městě Syrte, 53 mrtvol, vojáků a civilistů, kteří byli zřejmě popraveni s rukama svázanýma za zády bývalými vzbouřeneckými vojáky...

Pokračování článku zde >>

Zdroj: http://www.blisty.czSergej Lavrov: Kaddáfí neměl být zabit

25.10.2011

To prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v interview pro Hlas Ruska. V mezinárodním právu stojí, že v průběhu ozbrojených konfliktů – a právě o ozbrojeném konfliktu se dá mluvit v Libyi, kde stále ještě pokračuje, působí mezinárodní humanitní pravidla. Tato pravidla jsou zakotvena v Ženevských konvencích, připomněl Sergej Lavrov.

Podle jeho slov je v těchto konvencích jasně řečeno, že jakmile je účastník ozbrojeného konfliktu zajat, musí být vůči němu uplatněny zvláštní procedury, včetně poskytnutí pomoci v případě, že je zraněn. Šéf ruské diplomacie zdůraznil: musíme vycházet z mezinárodního práva, jiná kritéria v mezinárodních záležitostech neexistují...

Pokračování článku zde >>

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz

Muammar Kaddafi

Odkazy domácí

Odkazy zahraniční

Jamahirya radio news

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz