Japonsko a Čína - speedy74

<< Hlavní strana

Japonsko a Čína se dohodly na používání vlastních měn namísto dolaru

26.12.2011

Japonsko - Čína Peking - Japonsko a Čína se dohodly na používání národních měn namísto US dolaru v obchodních transakcích mezi japonskými a čínskými firmami. Dohodu v Pekingu uzavřeli ministerský předseda Japonska Yoshihiko Noda a čínský premiér Wen Ťia-pao.
Jednalo se o první oficiální návštěvu japonského premiéra v Číně od jeho inaugurace ze dne 2. září tohoto roku.

S ohledem na probíhající hospodářskou krizi, která postihla eurozónu, ztrácí americký dolar i euro svou pozici na globálním trhu. Dohoda o širším používání národních měn při dvoustranných obchodních transakcích mezi Japonskem a Čínou bude mít velmi pozitivní dopad na hospodářský vývoj obou zemí, očekávají odborníci.

V průběhu bilaterálních jednání mezi Yoshihiko a Wen Ťia-paem byla rovněž učiněna dohoda o koupi čínských státních dluhopisů Japonskem a rovněž dohoda o dvoustranné hospodářské spolupráci mezi oběma zeměmi. Čínská vláda přísně kontroluje prodej svých dluhopisů a přísně si vybírá, které z cizích zemí poskytne příležitost je získat. Navzdory tomu, že Japonsko bude moci koupit jen přísně omezený počet čínských státních dluhopisů, může být tento systém považován za velmi důležitý krok v rozvoji japonsko-čínských ekonomických vztahů. Mezitím Čína sama nedávno koupila další japonské státní dluhopisy.

Původní článek zde >>

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz