Japonsko a F35 Lockheed martin - speedy74

<< Hlavní strana

Kdo bude sparing partnerem F35 ve vzdušné aréně?

23.12.2011

F 35 Japonsko - Japonská vláda oficiálně vyhlásila, že jako základní bojové letadlo pro své vojensko-letecké síly si vybrala stíhačku páté generace F35. Vyrábí ji mezinárodní koncern v čele s americkou společností Lockheed Martin.

Zpočátku si chtělo Japonsko koupit nejnovější americké stíhačky F22 Raptor. Jejich dodávky do zahraničí však zakázal americký Kongres kvůli velké tajnosti používaných technologií. Tokio plánuje dostat první F35 v r. 2016, experti jsou ale toho názoru, že výrobce to může nestihnout. Zároveň ne všichni odborníci uznávají, že F35 odpovídá všem ukazatelům stíhačky páté generace, podotýká vojenský pozorovatel listu Komsomolskaja pravda Viktor Baranec.

Experti se shodli v názoru, že letoun podobného typu musí odpovídat 7 až 10 kritériím. Američané však tento plný soubor nemají. Na straně druhé, je nutno vidět zjevnou tendenci jak Amerika začíná „přikrmovat“ svého věčného dálněvýchodního přítele Japonsko. A je třeba chápat, proč se Amerika takto chová.
V Japonsku sílí hnutí proti přítomnosti amerických vojenských základen na ostrovech. Nedávno se konal obrovský mítink, který světová masmédia zamlčela.

V Japonsku sílí protesty proti americkým základnám

Japonsko žádá o náhradu za dislokaci amerických vojsk na Japonských ostrovech. Jednou z náhrad je právě poskytnutí možnosti přímého nákupu letadel anebo prodej licence. Ale ať už Američané nejdříve toto letadlo udělají a dokážou, že odpovídá vyhlášeným parametrům.

Jestliže USA už mají stíhačku páté generace, pak jiné země - Rusko a Čína ji rozpracovávají. Přičemž Rusko vytváří letoun T50 nejen pro sebe, ale i pro dodávky jiným zemím. Práce na nové stíhačce probíhá v Rusku naplno. V listopadu uskutečnil T50, čili „perspektivní letecký komplex frontového letectva“, svůj stý zkušební let. Ve srovnání se stíhačkami předcházejících generací má řadu jedinečných vlastností a spojuje funkce bitevního letounu a stíhačky. Použití kompozitních materiálů, aerodynamická koncepce letounu a zdokonalený motor zajišťují bezprecedentně nízkou viditelnost.

Původní článek zde >>

Zdroj: http://czech.ruvr.ru

Odkazy domácí

Copyright © speedy74 • 2010 - 2012 •
Partneři webu: Sponzoruje: Toplist SuperLink.cz